Parafia św. Brata Alberta

„Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.”

Menu witryny
Szybkie informacje
Proboszcz:
Ks. Mariusz Lizończyk

Adres parafii:
ul. Przemysłowa 3
43 - 602 Jaworzno
tel./fax (032) 617-72-36
limar@op.pl
Kancelaria parafialna:
wtorek - 17.00 ÷ 17.30
środa - 17.00 ÷ 17.30
czwartek - 17.00 ÷ 17.30


Mapa dojazdu

Strona odwiedzona: 125845 razy.


II ELŻBIETAŃSKI KONCERT ORGANOWY (ZAPOWIEDŹ)

Parafia pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej ma wielką przyjemność zaprosić wszystkich parafian i gości na II Elżbietański koncert organowy, który odbędzie się z okazji odpustu parafialnego w sobotę 19 listopada o godzinie 19:00.

Tegoroczny koncert będzie bardzo wyjątkowy, za organami zasiądzie Jaworznianin - Michał Piechnik - który jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Pan Michał od 2022 roku pełni funkcję pierwszego organisty Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Wcześniej pracował jako organista w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie, a jaworznickiej społeczności znany jest z posługi organistowskiej w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej oraz parafii pw. Józefa Rzemieślnika w Jaworznie.Michał Piechnik jest laureatem III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych w zakresie improwizacji organowej.

Współpracował z Filharmonią oraz Operą Krakowską. Brał udział w konkursach, przesłuchaniach, festiwalach organowych oraz kursach mistrzowskich. Jako akompaniator i chórzysta współpracował z chórem Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Nagrywał płyty jako solista, dyrygent i chórzysta.

Koncertował w charakterze solisty, chórzysty i akompaniatora w kraju i za granicą m.in.:. w Hiszpanii, Francji, Anglii, we Włoszech a także w Szkocji.

Podczas koncertu organom towarzyszyć będzie trąbka, na której zagra równie doskonały muzyk pochodzący z Jaworzna - Tobiasz Bała - który kształcił się w klasie trąbki prof. Stanisława Dziewiora pracującego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Pan Tobiasz jest laureatem licznych konkursów Ogólnopolskich jak i Międzynarodowych. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako solista koncertował m.in.: w Złotej Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, warszawskich łazienkach a także z orkiestrą Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Jest aktywnym muzykiem i nauczycielem współpracującym z wieloma orkiestrami i big bandami, m.in.: Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Operą Krakowską, Teatrem Śląskim, Big Silesian Bandem Joachima Krzyka,  Big Bandem Jerzego Sojki, Orkiestrą Filharmonii Śląskiej jak również Silesian Hammond Group (zwycięzcy festiwalu Rawa Blues w 2019r.).

Przez lata swojej aktywności muzycznej dokonał wielu nagrań i towarzyszył na scenie takim artystom jak: Kuba Badach, Magdalena Steczkowska, Czesław Mozil, Jan Nowicki, Urszula Grabowska, Radosław Krzyżanowski, Michał Zabłocki, Natalia Niemen, Piotr Rubik, Łukasz Rostowski, Zofia Nowakowska, Agnieszka Przekupień i wielu innym.

Ciesząc się z doskonałej frekwencji podczas zeszłorocznego koncertu, tak samo i w tym roku dokładamy wszelkich starań aby koncert zachwycił wszystkich słuchaczy, tak samo pragniemy by nasza szczakowska świątynia wypełniła się ludźmi pragnącymi usłyszeć piękną muzykę, która wprowadzi ich w wyjątkowy nastrój  i nasyci pozytywną energią.

Podczas koncertu usłyszymy:

- Trumpet Voluntary - Jeremiah Clarke
- Gloria in Excelsis Deo - Georg Friedrich Handel
- Concerto op.9 nr. 2 - Tomaso Albinoni (trzy części)
- Adagio in G minor - Tomaso Albinoni
- Sonata fletowa w transkrypcji na trąbkę i organy - Joseph Bodin de Boismortier (trzy części)
- Tanti Anni Prima (Ave Maria) - Astor Piazzola
- Preambulum in E - Vincent Lubeck (solo organy)
- Chorał „Jesus bleibet meine Freude” z kantaty BWV147 - Johann Sebastian Bach

Po koncercie będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na konserwacje zabytkowych organów parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w wydarzeniu!

Mateusz Niedopytalski
organista parafii
pw. św. Elżbiety Węgierskiej
w Jaworznie-Szczakowej

zaproszenie© 2009 Parafia Świętego Brata Alberta, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Sprawy techniczne Mateusz Piętak Wykonanie szablonu: GRX.pl
Poprawny HTML 4.01! Poprawny CSS!