Parafia św. Brata Alberta

„Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.”

Menu witryny
Szybkie informacje
Proboszcz:
Ks. Mariusz Lizończyk

Adres parafii:
ul. Przemysłowa 3
43 - 602 Jaworzno
tel./fax (032) 617-72-36
limar@op.pl
Kancelaria parafialna:
wtorek - 17.00 ÷ 17.30
środa - 17.00 ÷ 17.30
czwartek - 17.00 ÷ 17.30


Mapa dojazdu

Strona odwiedzona: 111594 razy.


Watykan opublikował temat orędzia na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu 2021

21

„Vieni e vedi” (J 1, 46) czyli „Chodź i zobacz”. „Komunikować spotykając osoby takimi, jakimi są i tam, gdzie są”. – To temat wybrany przez Ojca Świętego na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Komunikowania, który będzie obchodzony w maju 2021 roku. Zdanie wypowiedziane przez apostoła Filipa znajduje się w centrum przesłania Ewangelii: orędzie chrześcijańskie zanim zostało ubrane w słowa, wyrażało się w spojrzeniach, świadectwach, doświadczeniach, spotkaniach oraz w bliskości.

Jak czytamy w komunikacie wyjaśniającym wybrany przez Papieża temat, w epokowych przemianach, które przeżywamy, w czasie wymagającym przyjęcia dystansu społecznego z powodu pandemii, komunikowanie może umożliwić bliskość, aby rozpoznać to, co jest podstawowe dla prawdziwego zrozumienia sensu spraw, które się wydarzają. Nie poznamy prawdy, jeśli jej nie doświadczymy, jeśli nie spotkamy osób, jeśli nie będziemy uczestniczyli w ich radościach i cierpieniach.

Dawne powiedzenie: „Bóg spotyka cię tam, gdzie jesteś” może stać się przewodnikiem dla tych, którzy są zaangażowani w mediach oraz w komunikowaniu w Kościele. W powołaniu pierwszych uczniów przez Jezusa, który wychodzi im na spotkanie i wzywa, aby za Nim poszli, dostrzegamy również zaproszenie do używania wszystkich mediów, we wszystkich formach, aby dotrzeć do osób takich, jakim są i gdzie żyją.

vaticannews


Fot. Vatican Media


© 2009 Parafia Świętego Brata Alberta, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Sprawy techniczne Mateusz Piętak Wykonanie szablonu: GRX.pl
Poprawny HTML 4.01! Poprawny CSS!