Ksiądz Proboszcz

Nasz Ksiądz Proboszcz W 2001 roku Parafię objął Ksiądz Mariusz Lizończyk. Ksiądz Mariusz bardzo ożywił naszą parafię, ponieważ sam jest zapalonym miłośnikiem kolarstwa, skutecznie zaszczepił ten sport w naszej małej społeczności parafialnej. Chęci do uprawiania sportu nie udzieliły się tylko młodzieży, ale i dorosłym. Już kilkukrotnie odbyły się wyścigi rowerowe o "Puchar Prezydenta Miasta i Proboszcza Parafii" i jak zapowiedział ksiądz, będą się odbywać co roku. Impreza ta zgromadziła bardzo dużo osób nie tylko z Jaworzna ale właściwie z całej Polski. Sportowe pasje Ks. Mariusza sprawiają, że młodzież coraz więcej swojego wolnego czasu spędza w bardzo pozytywny sposób. Kolarstwo, to nie jedyna forma spędzania czsu, bowiem powstała także drużyna piłkarska "Proboszczanka". Forma piłkarska drużyny rośnie z każdym miesiącem, a chęci do uprawiania sportu wśród młodych są wspaniałe. Nie samym sportem jednak parafianie żyją. Ksiądz Proboszcz jest przedewszystkim duszpasterzem naszego małego "Kościoła". Niemalże od pierwszych dni objęcia funkcji proboszcza przez księdza Mariusza nasza kaplica pięknieje. Kościół wzbogacił sie o nową "Drogę Krzyżową". Stacje wyrzeźbione są z drewna lipowego i wspaniale ozdabiają wnętrze. Kolejnym pomysłem jest figura Pana Jezusa ukrzyżowanego na jednym z trzech krzyży jakie zostały postawione na terenie Pieczysk i Dobrej. Najważniejszą jednak inwestycją jaką zaczął wraz z parafianami Ks. Mariusz jest rozbudowa naszej małej kaplicy. Prace są już rozpoczęte i napewno uda się zrealizować zamierzony cel.

Hobby Naszego ks. Proboszcza

Smacznego i oby podopieczne nie gryzły :)