Święto Seniorów

Maryja Wychowawczynią Pokoleń

Drodzy Bracia i Siostry,

„Nie bierzcie wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu” (Rz 12,2) zachęca św. Paweł adresatów Listu do Rzymian. W tych słowach przypomina nam, aby nie dać się nieść prądom, które na nas oddziałują i ulegać presji zewnętrznych okoliczności, ale w sposób świadomy kierować swoim rozwojem, odnawiając serca. Nawet jeśli moralne kompromisy przynoszą doraźne owoce, nie możemy przejść obojętnie wobec pytania Jezusa: „Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?” (Mt 16,26). Odnowa człowieka możliwa jest dzięki mocy Ducha Świętego i obejmuje wszystkie sfery jego życia.

Senioralia już 28 sierpnia

Już 28 sierpnia na jaworznickich plantach odbędą się Senioralia. Początek imprezy o godzinie 12. W ramach imprezy między innymi: strefa zdrowia - spirobus, kardiobus, osteobus, porady lekarzy i fizjoterapeutów, promocja Koperty Życia.

Dodatkowo strefa aktywności: nordic walking, zumba, pilates, senior z pasją, ćwiczenia z gwiazdą sportu, warsztaty z estetyki ruchu, a także strefa relaksu: masaże relaksacyjne, warsztaty artystyczne, degustacja Śląskich Smaków i inne.

Natomiast największą atrakcją będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Teresy Werner.

Zbiórka pieniężna na odbudowę wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim

Umiłowani Diecezjanie,
z wielkim bólem przyjąłem informację o pożarze wieży XIII-wiecznej katedry pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki Bogu i ofiarnej, wielogodzinnej akcji wielu zastępów strażaków udało się uratować konstrukcję wieży, a przede wszystkim świątynię. Straty są jednak ogromne. Teraz przyszedł czas na solidarną pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.

MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEG0-ZAPROSZENIE

Minął kolejny rok szkolnej nauki. Wielu z nas udało się dobrze wykorzystać czas podarowany przez Pana Boga. Po mszy św.na którą serdecznie zapraszam do parafii św.Brata Alberta w Jaworznie Pieczyskach na godzinę 8; w szkole otrzymamy świadectwa owoce solidnej pracy i wielu starań. Dziękując Bogu za nie oraz za cały miniony rok szkolny, za ofiarowane nam dary i łaski, nie zapomnijmy o tych z którymi wędrowaliśmy przez ten rok; o rodzicach, dyrekcji szkoły wychowawcach, nauczycielach i pracownikach obsługi naszej szkoły.Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za wszelkie otrzymane dobro. Nie zapominajmy że w dzień zakończenia roku szkolnego wypada Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Ojca. Będziemy prosić także o dobre przeżycie wakacji, by Pan Jezus, o którym będziemy pamiętać w codziennej modlitwie, z którym będziemy się spotykać na niedzielnej mszy św. i w sakramencie pojednania, sprawił, byśmy pomocą, uśmiechem i dobrą zabawą pomogli wielu być bardziej szczęśliwymi,sami wypełniając swe serca radością.

KS.Mariusz Lizończyk-proboszcz

Aktualizacja Galerii

Witam

Zapraszam do przeglądania najnowszych galerii zdjęć. Dostępne są galerie uroczystości Bożego Ciała które w tym roku było na Dobrej (zobacz) oraz galeria uroczystości Odpustowych (zobacz)